Diş Ağrılarında Kullanılabilecek İlaçlar Nelerdir?

Diş Ağrılarında Kullanılabilecek İlaçlar Nelerdir?

Kullanılabilecek İlaçlar Nelerdir?

Diş ağrılarından şikayetçi kişilerin yapabilecekleri en doğru davranış en kısa süre içinde doktora gidip muayene olmalarıdır. Fakat doktora gitmek istemeyen kişiler veya gece yarısı aniden bastıran diş ağrılarından kurtulmak isteyen kişiler diş için arayışı içine girebilirler. kesiciler veya antibiyotikler diş ağrılarında olumlu şekilde etki etselerde sürekli olarak kullanıldıklarında mide, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına sebebiyet verebilirler. Ayrıca sürekli kullanımı sonucunda vücutta geçici toleransı görülebilmektedir. İlaç toleransı olan hastalar belli bir süre boyunca kullandıkları ilacın faydasını görememekte yani ağrıları kesilmemektedir.

Largopen 1000 mg

Penisilin grubu amoksisilin bir antibiyotik olan bu ilaç çok güçlü bir ağrı kesicidir. Özellikle 20’lik diş ağrısı çeken kişilerin ağrılarının kesilmesine faydalı olmaktadır.

Advil 200 mg

Güçlü bir ağrı olan bu ilaç diş ağrınızda size oldukça yardımcı olacaktır. Fakat bu ilacı tansiyon ve kalp hastalarının kullanmaması gerektiği doktorlar tarafından belirtilmektedir.

Arveles 25 mg

Asetilsalisilik asit alerjisi olan kişiler haricinde diş ağrılarınızın kesilmesi için sizlere oldukça faydası dokunacak bir başka ilaç türüdür.

Novalgin

Sıklıkla her türlü ağrı için kullandığımız bu ağrı kesici basit bir ilaç gibi görünsede aslında diş ağrılarında ve diş apsesi ağrılarında oldukça olumlu sonuçlar verebilmektedir. Normal koşullar altında yaşanan bir diş ağrısını 6 saat boyunca geçirme özelliğine sahiptir. Fakat sürekli olarak novalgin kullanan kişilerde etki etmeyebilmektedir.

Amoklavin

1 gram ağırlığındaki bu ağrı kesici kullanıldıktan sonra kısa süre içinde diş ağrılarını kesebilmektedir. Fakat kimi zamanlarda ateş, baş ağrısı, halsizlik vb. çeşitli yan etkilere sebebiyet verebilir.

Majezik

Bu ilaç diş ağrısı için ağrı kesici arayanlara bu makalede önerebileceğimiz son ilaçtır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda atıldıktan sonra 12 saat boyunca diş ağrılarını kestiği belirtilmektedir. Bu ilaçların tüm etkilerini, ayrıntılı özelliklerini diş ağrısı için özel olarak hazırladığımız Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar Arşivi makalemizde çeşitli görsellerle beraber ele almaktayız. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Okumak için tıklayınız…

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.