Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

olan kişilerin ağrısını geçirmek için tercih ettiği ağrı kesici ilaçların dikkatli kullanılması gereklidir. Diş hekimi tavsiyesi ve reçete ile kullanılabilen ilaçlar ile ilgili ön bilgiler oluşturduk. için kullanılan etkili ağrı kesici ilaçlar bilgileri aşağıdadır. Diş ağrısında kullanılan majezik,apranax, arveles, dexofen, arvetix, parol, minoset ilaçlardır.

DEXOFEN ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

DEXOFEN, steroid olmayan anti-inflamatuvar ilaçlar olarak adlandırılan kas ve iskelet ağrılarında kullanılan diş hekimlerinin diş ağrısı konusunda genel bir şekilde reçete ettikleri  etkili bir ağrı kesicidir.

Bunun dışında ise erişkin kişilerde iskelet ve kas ağrıları kadınlarda ağrılı adet zamanları ile  diş ağrılarının semptomatik tedavilerinde kullanılır. Ambalaj olarak 25 mg deksketoprofen  içeren DEXOFEN  ve 20 adetlik tabletlik kutularda satılmaktadır. Reçete ile satışı yapılmaktadır.

DEXOFEN EŞ DEĞER İLAÇLARI;

  • ARVELES
  • ARVETİX
  • ASETEX
  • DARKIN
  • DEKSALGIN
  • DEKSIT

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

APRANAX ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

Naproksen sodyum içeren hafif ve orta şiddeli ağrılarda kullanılan anti-enflamatuar etkili doktorların sıkça yazdıkları ağrı kesici ilaçlardandır. Diş ağrısı için kullanılan ağrı kesici ilaçlardandır. hafif şiddetteki ağrılarda kullanılabilir. reçete ile satılır. ağrı kesici ilaçlar çiğnenmemelidir çiğnenmesi durumunda beyin kanaması ve şuur kaybı gibi sıkıntılar olabilir prospektüsünü iyice okumadan ve doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamileler kullanımı için uygun değildir. Enfeksiyonlarda ateş düşürücü olarakta kullanılır.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

 

MAXALJİN ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

flurbiprojen içeren bir çok hastalıkta kullanılan hafif ve orta şiddetteki ağrı kesici ilaçlardandır. Diş ağrısı için hafifte olsa etki etmektedir. genel olarak bu ilaç ateş düşürücü, baş ağrısı ve adet ağrılarında kullanılır.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

MAJEZİK ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

Flurbiprofen içeren ağrı kesici ilaç grubu içinde yer alır. Hafif ve orta düzeyli meydana gelen ağrılarda kullanılır diş ağrısı içinde doktorlar yazabilmektedir. Maxaljin ilacı ile aynı etki gösterir. Gebelerde kullanımı için uygun bir ağrı kesici değildir.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesiciler

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.