Böbrek Ağrıları Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrıları Nasıl Geçer?

Kandaki atıkları süzmekle görevli olan organlarımız olan böbrekler çeşitli nedenlere bağlı olarak ağrıyabilir. Sürekli olarak atık süzme işlemini yerine getiren bu organlarda atık birikmesi ya da aşınma gibi durumlar meydana gelebilir. Tarifi zor olan ağrılar baş gösterebilir.

?

Böbrek iltihaplanması, böbreklerde taş birikmesi, kum oluşması ve idrar yollarında meydana gelen durumlardan dolayı da çekilebilir. Karnın yanlarına dağılan ve kaburgaların altından karın ortasına kadar gelen arasında halsizlik, ateş, idrarda bozukluklarda bulunabilir. Genellikle sırtın tek kısmında meydana gelen böbrek ağrı nasıl geçer, neler yapıldığında ağrı hafifler herkesin aklına gelen sorular için bitkisel ve ilaç tedavisi olmak üzere iki yöntem bulunur.

Böbrek Ağrısından Kurtulma Yolları

  • Böbrekler süzme görevini yerine getiren organlardan olduğu için oluşan sorunları önlemek için bol bol su içilmelidir. Böbreklerde oluşan kum, taş gibi durumları ortadan kaldırmaya yarayan su tüketimi atıkların daha kolay dışarı çıkmasını sağlar ve böbrek ağrısı da bu sayede geçer.
  • Böbreklerin sıcak tutulması da ağrıyı geçirecektir. Ayaklardan alınan soğuk böbreklere vurduğu için ayaklarda sıcak tutulmalıdır.
  • için kullanılan bitkisel yollardan biri de limondur. Limon güçlü bir çözücü olduğu için böbreklerdeki ağrıya neden olan kum, taş gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
  • Egzersiz yapmak vücut için her zaman sıhhat verici bir aktivitedir. Böbrek ağrısı tedavisi her ne yapılırsa yapılsın egzersiz olmadığında süreci uzatacaktır.
  • Hazır gıdaların içerisinde bulunan besin maddeleri ve tuzlu gıdalar böbreklerden süzülürken kalıntı olarak kalabilirler. Bu gıdalardan uzak durulması da böbrek ağrısını geçirecektir.
  • Sigara, alkol gibi maddeler hem içerisinde bulunan maddelerden dolayı böbrekler için zararlıdır hemde böbrekler bu maddeleri süzebilmek için normalden daha fazla çalışması gerekir. Bu nedenle bu alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Böbrek Ağrısına Bitkisel Çözümler

Nohutu kaynatarak suyunu içtiğinizde böbrek ağrılarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca ağrılarınızın azalması için tarçın suyu da içebilirsiniz. Mısır püskülünü kaynatarak da suyunu içtiğinizde sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.