Bel Fıtığı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel Fıtığı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ağrısına Ne İyi Gelir?

Şimdi sizlere bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde anlatamaya çalışacağız. Bel fıtığı günümüzde artık çoğu insanın yaşadığı çekilmez bir sorun haline gelmiştir. Günlük hayatın zorluğu, iş hayatının zorluğu, hareketsizlik,sigara içme gibi vb. etkenler kişide bel fıtığıboyun fıtığu gibi rahatsızlıkların oluşmasını tetikliyor. Bel fıtığı ağrısı, boyun fıtığı ağrısı gibi ağrılar başladığı zaman ise o gün kişi için çekilmez bir gün haline gelebilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizlere bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevaplarını anlatmaya başlıyoruz;

1.Soğuk Kompres Uygulaması

Bel fıtığı ağrınız daha yeni başladıysa yani üzerinde 2-3 gün geçmediyse ağrıyan bölgeye 10 dakika kadar soğuk havlu kompresi uygulayabilirsiniz. Havlunun içine buz koyup o şekilde uygulayabilirsiniz ya da havluyu soğuk su ile ıslatıp, suyunu sıkıp o şekilde uygulayabilirsiniz. Soğuk kompres uygulaması ağrınızın azalması ya da tamamen bitmesini sağlayabilirsiriz.

2. Bel Ağrısı Egzersizleri

Bel fıtığı ağrınız için egzersiz yapmanız ağrınızın azalmasına ciddi anlamda etki edebili ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ek olarak ağrınızın artmasını engeller, ağrınız artmadığı için bitmesi daha da kolaylaşır. Egzersizleri yaparken dikkatli olmalısınız çünkü yanlış bir bir hareket bel fıtığı ağrınızın artmasına sebep olabilir. Egzersizleri düzenli olarak yaparsanız bel bölgeniz kaslar güçleneceği için ileride oluşabilecek bel ağrılarını engelleyebilirsiniz ya da azaltmış olursunuz.

Yapabileceğiniz Egzersizler:

-Esneme hareketleri yapabilirsiniz.

-Yere sırt üstü yatıp, ağrıyan bölgenin altına yastık koyabilir ve bir süre o şekilde yatabilirsiniz. Bu yöntem ağrıyan bölgeye hafif bir baskı uygulayarak ağrının azalmasını sağlar ve artmasını engeller.

-Yürüyüş ve yüzme gibi sporlar yapabilirsiniz. Ama yukarıda dediğimiz gibi yaparken dikkatli olmalısınız.

3.Sıcak Kompres Uygulaması

Bel fıtığı ağrınız 2-3 olmasına rağmen hiç değişmediyse azalma olmadıysanız sıcak kompres uygulamasını yapabilirsiniz. Bir havlunun içine sıcak su torbası koyup uygulayabilirsiniz ya da havluyu sıcak su ile ıslatıp, suyu sıkıp havluyu ağrına bölgeye sarabilir ve o şekilde 10 dakika kadar yüz üstü yatabilirsiniz.

Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştık. Bu uygulamaları ve egzersizleri dikkatli bir şekilde uygularsanız bel fıtığı ağrınızın artmasına engel olabilirsiniz ve ağrınızı azaltabilirsiniz. Eğer ağrınız bu uygulamaları, egzersizleri yaptıktan sonra hiç azalmadıysa doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.