Bel Ağrısı İçin Uygulanan Enjeksiyonlar

Bel Ağrısı İçin Uygulanan Enjeksiyonlar

Bel ağrısında uygulanan Enjeksiyonlar ile uygulanan yöntemler yıllardır hala gelişimini sürdürmektedir. Bel ağrısından kullanılan birçok tipteki enjeksiyon yöntemleri belin birçok ağrılı hastalık bölgelerinden hızlı bir gelişim, düzelme sağlar. Bu enjeksiyonlar genelde ilaçlar kullanıp bu ilaçlardan herhangi bir çözüm bulamamış fizik tedavisinin de yetersiz kaldığı hastalara uygulanır. Bazen bu enjeksiyonlar ağrının kaynağının bulunmasına da yardımcı olur. Günümüz teknolojisinde kullanılan enjeksiyonlardan olan  Epidural enjeksiyon ve transforminal enjeksiyonlar bunların yanı sıra da  Sinir kökü blokları, , sakroiliak eklem enjeksiyonları gibi enjeksiyomn çeşitleri de bulunmaktadır.

Uygulama özel girişim odasında, enjeksiyon floroskopi isimli özel bir görüntüleme yöntemi ile uygulanıyor. Uygulama öncesi bölgeye lokal anestezi yapılarak hastanın işlem esnasında acı ya da ağrı gibi bir durum ile karşılaşmaması sağlanmaktadır. Yarım saat ile bir saat arasında süren bu uygulama sonrasında hasta odasına götürülüp 4 5 saatlik bir dinlenme arasından sonra taburcu ediliyor.

İğne ile bel ağrısı ve fıtığının tedavisi son günlerde oldukça gündeme gelmiş ve gelişmeye devam etmekte olan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ameliyatsız gerçekleştiğinden en çok risk almak istemeyen hastaların ilk tercihleri arasına girmiştir. Bu yönteme başvurmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden biri de şudur; Hastada kanal daralması oluşmaması gereklidir.

Bu yöntem ile bazen 5 dakikalık bir sürede bile hastalığın tedavi edilebileceği konunun uzmanları tarafından belirtilmektedir. Belde oluşabilen fıtıkların yol açtığı ağrılar ve sancılar hastaların günlük yaşamını oldukça etkilemektedir. Bundan dolayı uzun süren araştırmalar sonucu bu yöntem ile bu sıkıntılara neden olan sorun ameliyatsız ve kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Hastanın yaşının çok olmaması tedavinin etkisinin çok daha hızlı sonuç vermesini sağlıyor. Evet, yıllar öncesinde kadar bu tarz bir yöntem olmadığından ciddi sorunlar ile karşılaşıp bu sorunlara hiçbir çözüm bulamadan bu sıkıntıyı çeken hastalarımızda oldu. Fakat Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de bu yönteme ulaşılması ve geliştirilmesi birçok hasta için sevinç ve çözüm kaynağı oldu.

Bu tarz sağlık belirtilerin sizde de var olduğunu düşünüyorsanız sizler için en uygun tedavi yöntemleri için Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri uzman doktorları ile iletişim kurmanızı tavsiyede bulunabiliriz. Bu hastane, kalça kireçlenmesinin yanında, el rehabilitasyonu ve buna benzer bir çok uygulama ile hastalara en uygun uygulama yöntemi hazırlanmaktadır.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.