Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Baş Ağrısını Geçirmek İçin Uygulanan Yöntemler

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Baş Ağrısını Geçirmek İçin Uygulanan Yöntemler

Günümüzde en sık karşılaştığımız problemler arasında yer alan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Stresli hayat, bazı hastalıklar, sağlıksız beslenme veya başka nörolojik problemlerin baş ağrısına yol açtığı saptanmış bir gerçektir. çeken insanların ilk başvurduğu yöntem ağrı kesici ilaçlar içmektir. Ancak unutulmamalıdır ki ağrı kesici ilaçlar baş ağrısını bitirmekle beraber her şikâyetinde ağrı kesici içmek başka yan etkilere de davetiye çıkarmaktadır. Bizler sizlere bu yazmış olduğumuz yazımızda günlük yaşantısında maruz kaldığımız neden olur, , baş ağrısı çeşitleri ve baş ağrısı tedavisi olarak faydalı ve yararlı bilgileri görebilirsiniz.

Baş ağrısı; Başımızın bir bölümünden ortaya çıkarak, etrafına yayılan kafa yüzeyini sararak da ilerleyen bir ağrı çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Baş ağrısı genellikle baş kısmında ortaya çıkar ancak bazı olaylarda baş ağrısı ense ve yüze bölgelerinde de hissedilmesiyle yayılma özelliği meydana getirebilmektedir. Baş ağrısı farklı çeşitlerde ve nedenlerden ortaya çıkabilir. Baş ağrıları vücutta yer alan herhangi bir hastalıktan meydana gelmeyecek şekilde ortaya çıkıyorsa bu “Birincil baş ağrıları” olarak gruplandırılır. Eğer baş ağrısı, beyinde veya vücuttaki bir hastalıktan ötürü ortaya çıkmışsa “ikincil baş ağrıları” olarak gruplandırılır.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Baş Ağrısını Geçirmek İçin Uygulanan Yöntemler

Ağrı kesici içmeyi alışkanlık haline getirmeyin!

Baş ağrısının geçmesi konusunda birçok insanın ilk meydana getirdiği şey bir ağrı kesici içmektir. Ağrı kesicilere vücudun zamanla alışkanlık kazandığı ve her baş ağrısında ağrı kesici içme gereksinimi duyulduğu saptanan bir gerçektir. Ancak baş ağrısı sonrası içilen ağrı kesiciler sürekli olarak tüketilmesi halinde yan etkiler ortaya çıkarabilir ve ilk olarak böbrek olmak üzere farklı organlarımıza zarar verebileceği aklımızda tutmamız gerekir. Doktor tavsiyesi dışında bilinçsiz bir şekilde alınan ağrı kesici ilaç kullanmamaya dikkat etmek gerekir.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Baş Ağrısını Geçirmek İçin Uygulanan Yöntemler

Baş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Baş ağrısını geçirmenin bir diğer yolu da ılık duş almaktan geçer. Ilık duş almak baş ağrısını bir nebze olsun azalttığı bir gerçektir. Bunun dışında bazı bitkisel ilaçlar içmekte baş ağrısına iyi gelir. Lavanta çayı ve zencefil çayı baş ağrısına iyi gelen bitkisel ilaçlar arasında yer alır. Baş bölgesine enseden başlayarak masa yapmak iyi gelmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.