Baş Ağrısı Nasıl Geçirilir?

Baş Ağrısı Nasıl Geçirilir?

rahatsızlığı ile karşılaşanların ilk çare olarak hemen ağrı kesici kullandığını belirten uzmanlar, baş ağrılarında ilaç tedavisinin ağrı doğal yollarla geçmediğinde başvurulacak bir tedavi olduğunu belirtiyor. Baş ağrısıyla mücadele etmek için hemen ilaca sarılmayın. Önce doğal yolları deneyin, geçmezse doktora başvurun. bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir. Uykusuz, sinirli, stresli bir günde, moralinizi bozan bir şey olduğunda baş gösterebilir. Basit baş ağrıları daha çok stres, hava durumu, tansiyon ve kanda oksijenin azalmasından ileri gelir. Ki en çok sinirsel ağrılar olarak da tanımlanabilen, gerilimli ortam ve stresten ileri gelen gerilim tipi baş ağrıları görülür.

Bu ağrıları doğal olarak tedavi edilebilecek doğal ilaçlar şunlardı;
-Susam
-Tam tahıllı ekmek
-Badem
-Ispanak Salatası
-Karpuz
-Haşlanmış patates
-Kahve
-Yoğur
-Acı Baharatlar
-Makarna ve balık yağı vb. dir.
Baş ağrısında en çok dikkat etmemiz gereken konularda vardır. Bunları ihmal etmemiz sonucunda ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabiliriz. Bu ciddi konular bilinç kaybından komaya kadar giden ciddi tablolar oluşturabiliyor.
Ağrının nedeni ile ilgili dikkat edilmesi gereken Baş ağrısının süresi;
– Baş ağrısının hastada başladığı yaş,
– Aralıklı olup olmaması,
– Birden oluşup oluşmadığı,
– Ağrının şiddeti, yeri ve karakteri,
– Eşlik eden başka yakınmaların varlığı,
– Ağrıya neden olan faktörlerin olup olmadığı,
– Tedavi gibi önemli noktalarda vardır..

Baş ağrınız bu dediklerimize rağmen halen devam ediyorsa mutlaka uzman bir doktora başvurun aksi taktirde baş ağrısı önemsenmeyecek bir durum değildir yani baş ağrısı bir insanı öldürebilir. Aşırı ve şiddetli gelen baş ağrıları kötü huylu olup bu kanserin habercisi olabilir bu yüzden sürekli baş ağrılarıyla karşılaşıyorsanız ve bu baş ağrıları dinmek bilmiyorsa, iş hayatınızı olumsuz etkiliyorsa mutlaka bir doktora görünüp tahlillerinizi yaptırmanız gerekiyor. Baş ağrısını evde ilk önce doğal yollarla geçirmeyi deneyebilirsiniz ama sakın kendi başınıza ne işe yaradığı belli olmayan hapları kullanmayın. Kullandığınız hap sizi ölüme kadar götürebilir daha bugün haberlerde gördük. Kızın birisi diş ağrısı için antibiyotik hap almış aradan 5 dakika geçtikten sonra aldığı hap kendisini öldürmüş…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.