Alt Baldır Ağrısı

Alt Baldır Ağrısı

Spor sırasında yaşanan sakatlanmalar ve vücudun darbe alması sonucunda alt meydana gelebilmektedir. Bazen aşırı derecede şiddetli olabilmekte ve günlük hayatı olumsuz etkileyebilmektedir. Alt baldır ağrısı darbe dışında kramplar, kas çekilmeleri ve bacaklarda aşırı zorlanma sebebiylede oluşabilmektedir. Baldır ağrısı tedavi edilmediği takdirde derin ven trombozu ve kompartman sendromuna sebep olabilmektedir.

Alt Baldır Ağrısı Nasıl Geçer?

Zorlanma veya yaralanma sonucu meydana gelen alt baldır ağrılarını hafifletmek için sıcak uygulama ve masaj yapabilirsiniz. Ağrının hızlı şekilde geçmesi için birkaç gün boyunca bacaklarınıza fazla yüklenmeden dinlenmeniz veya oturmanız gerekmektedir. Yaralı bacağınızı uzanırken kalp seviyesinden yukarıda tutmanız tedavi sürecini hızlandıracaktır.

Darbe veya yaralanma dışında sebebi bilinmeyen bir şekilde alt baldır ağrısı yaşıyorsanız kesin teşhis ve tedavi için bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız ağrının sebebi başka hastalıklarınıza bağlı olabilir.

Alt Baldır Ağrısı Tedavisi

Ezilme veya spor sırasında zedelenme sonucu zarar gören ve ağrı görülen baldır bölgesi masajla düzelebilmektedir. Hafif ağrılar için evde uygulayabileceğiniz klasik masaj yöntemleri işe yarayacaktır. Şiddetli ağrılar için ise spor masajı uygulayabilirsiniz. Sürekli tekrar eden alt baldır ağrısı için ise doktorlar fizik tedavi uygulamalarını tavsiye etmektedirler. Doktor muayenesi bittikten sonra tercih edilen tedavi yöntemine göre sıcak terapi, kriyoterapi, ultrason tedavisi gibi farklı fizik tedavi yöntemleri uygulanarak alt baldır ağrısı giderilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.