Ağrı Kesen Besinler

Ağrı Kesen Besinler

Ağrılar kronik ve akut olmak üzere iki çeşittir kronik ağrılar kalıcı ve belli bir hastalıktan dolayı ortaya çıkan ağrı çeşididir. Akut ağrılar ise vücuttaki enfeksiyonlara karşı vücudun savunma mekanizmasının oluşturduğu doğal tepkiler sonucu ortaya çıkan geçici ağrılardır. İşte bu akut ağrıları bazı besin maddeleriyle kesmemiz mümkün.
Üzüm;
Kan ve dolaşım sistemini rahatlatarak özellikle varis vb. kılcal damar yollarındaki tıkanıklıktan dolayı ortaya çıkan ağrıları gidermede üzüm oldukça etkilidir.
Sarımsak;
Ezilerek zeytinyağında kızartıldıktan sonra süzülerek suyu çıkartılan sarımsak kulağa damlatılarak kulak ağrılarının kesilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca lapası ağrı bulunan bölgede bekletilerek etkisi arttırılabilmektedir.
Kiraz;
Antisiyonin içeriğe sahip olan kiraz migren ağrılarına, eklem ağrılarına ve artritten kaynaklanan ağrılara iyi gelmektedir.
Yoğurt;
Regl döneminde oluşan ağrıları kesmektedir, aynı zamanda mide ve bağırsak rahatsızlıklarından kaynaklanan ağrılara da iyi gelmektedir.
Yulaf;
Kas zorlanmalarında oluşan ağrılara, kramplar ve kasılmalardan kaynaklanan ağrılarda yulaf lapası oldukça etkilidir. Ayrıca aynı zamanda yumurtlama döneminde oluşan ağrıları kesmektede etkilidir.
Bal;
Ağız mukozasında oluşan ülserlere günde 2 veya 4 kez sürülen bal ağrıları azaltmada oldukça etkilidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.