Barut Ağacı Kabuğu Faydaları

Barut Ağacı Kabuğu Faydaları

Kabuğu Faydaları

Güney Anadolu kıyılarında sıkça yetişmekte olan barut ağacı sulak dağ yerlerini sevmektedir. Bu ağacın en çok kullanıldığı yerler tedavi amaçlıdır. Çeşitli hastalıkları gidermek amacıyla bu ağacın dal ve gövdelerinden elde edilen kabuklar kullanılmaktadır. Biz de şimdi size bu yazımızda konusunda detaylı bir bilgilendirmede bulunmaya çalışacağız. Böylece siz de hakkında daha önce hiç duymadığınız bilgilere sahip olabileceksiniz.

Barut Ağacı Kabuğu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Kabızlık, safra, hemoroit, bağırsak parazitleri, karaciğer hastalığı ve siroz gibi hastalıkların tedavisine karşı bu ağacın kabuğu kullanılmaktadır. Bunların dışında barut ağacı kabuğu faydaları ile ilgili değinebileceğimiz konular da bulunmaktadır. İşte şimdi bunları da sizlere aktarmak ve her türlü konuda bilgilendirmek istiyoruz.

Barut Ağacı Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Şimdi gelelim asıl başlığımızda yer verdiğimiz barut ağacı kabuğu faydaları ile ilgili daha detaylı bir şekilde bilgilendirmeye. Bu madde kusturmaya yaramaktadır. Böylece sindirim sistemindeki rahatsızlıklar ve rahatlama sağlanmaktadır. Ayrıca kan dolaşımını düzenlemekte ve karaciğer ile dalağın çalışmasını sağlıklı bir şekilde etkilemektedir. Bunun yanında yukarıdaki hastalıklara karşı da bu maddenin kullanıldığı bilinmektedir. Peki ya tüm bunlar için barut ağacı kabuğunu nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Barut Ağacı Kabuğu Nasıl Kullanılır?

3 yaşına gelmiş olan barut ağacı dallarından alacağınız kabukları kurutmaya bırakmalı ve 2 yıl sonra aşağıdaki şekilde kullanmalısınız.

Yarım litre suyun içerisine atacağınız kurumuş kabukları 6 saat bekletmelisiniz. Daha sonra 10 dakika gibi bir süre kaynatacağınız bu kabukları süzmeli, her öğünden önce 1 fincan tüketmelisiniz. Bu miktarların dışına çıktığınız da sizi bekleyen ciddi tehlikeler bulunmaktadır.

Barut Ağacı Kabuğunun Zararlı Etkileri Nedir?

Uzun süre kullandığınız da ilk olarak zarar görecek olan organ bağırsaklardır. Bağırsaklara ciddi hasar verebilir ve kanamalı kolit görülmesine neden olabilir. Bunun dışında karaciğer ve böbrek sorunları da ciddi olarak hasar alabilecek organlardan yalnızca birkaç tanesidir. Bu nedenle barut ağacı kabuğunu kullanırken dikkatli hazırlamalı ve uygun miktarlarda tüketmelisiniz. Beklemediğiniz bir etki gördüğünüz an hiç vakit kaybetmeden doktora başvurabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.